PYTANIA I ODPOWIEDZI

Często Zadawane Pytania

Czy lekcje skrzypiec odbywają się indywidualnie czy w parach?

Rodzice zazwyczaj wybierają lekcje indywidualne, natomiast jest możliwość dzielenia lekcji przez dwójkę uczniów na tym samym poziomie. Wtedy koszt lekcji również jest dzielony na pół.

Jak często odbywają się lekcje?

Lekcje najczęściej odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 minut. Możliwa jest też większa ilość lekcji w tygodniu, np. 2 razy po 30 minut lub 2 razy po 60 minut.

Jak będą wyglądały pierwsze zajęcia?

Na pierwszych zajęciach dzieci mają okazję przymierzyć różne rozmiary skrzypiec oraz obejrzeć książki Colourstrings, a rodzice zadać pytania i uzyskać wszelkie informacje związane z kupnem bądź wypożyczeniem skrzypiec.

Czy muszę kupić dziecku skrzypce już na pierwsze zajęcia?

Nie. Na pierwszych zajęciach nauczyciel przyniesie różne rozmiary skrzypiec i dobierze odpowiedni dla dziecka. Następnie poinformuje Państwa o możliwościach zakupu bądź wynajmu instrumentu od szkoły. Długoterminowo polecam zakup skrzypiec nowych w granicach 500zł – 700zł, bądź używanych, troszkę taniej. Bardzo chętnie podam linki do ogłoszeń na allegro czy olx i podpowiem w sprawie kupna. Polecam szczególnie markę Stentor, ewentualnie Gewa. Bardzo proszę o niekupowanie nowych skrzypiec tańszych niż 500zł, gdyż ich jakość pozostawia wiele do życzenia, często się rozklejają i nie trzymają strojenia.

Gdzie odbywają się lekcje skrzypiec?

Działamy na terenie całego Trójmiasta, więc możemy dojechać do domu ucznia bez dodatkowej opłaty. Uczymy też w placówkach edukacyjnych, które zgodziły się na współpracę z naszą szkołą i udostępniają nam salę. O konkretne szkoły prosimy pytać indywidualnie.

Jak wygląda najem skrzypiec od szkoły Kolorowe Struny?

Istnieje możliwość wynajmu instrumentu wraz ze smyczkiem za 50zł za miesiąc. Jest to idealna opcja krótkoterminowa dla Rodziców, którzy nie chcą kupować instrumentu od razu nie wiedząc czy ich dziecko będzie kontynuowało naukę gry na skrzypcach.

Jakie są dodatkowe koszta, które muszę ponieść?

Do nauki gry na skrzypcach uczeń potrzebuje pulpitu oraz książki. Koszt nowej książki Colourstrings A to 120zł. Nie są one dostępne w Polsce, dlatego sprowadzam je z Wielkiej Brytanii, Niemiec bądź Finlandii na zamówienie. Jest też opcja odkupienia używanej książki od moich innych uczniów, którzy pracują już nad kolejną książką – B. Pulpit to koszt rzędu 40zł – 100zł w zależności od jakości.

Co jeśli moje dziecko jest chore? Czy lekcja wtedy przepada?

Nie. Istnieje możliowość odrobienia ominiętych zajęć z innym dzieckiem. W takim przypadku należy się skontaktować ze szkołą, by ustalić dogodny termin.

Gdzie będą odbywać się zajęcia rytmiczne oraz orkiestrowe dla uczniów szkoły Kolorowe Struny?

Zajęcia będą się odbywać w siedzibie szkoły w Gdańsku.

Jak szybko dziecko wyrośnie ze swoich skrzypiec?

Rodzice często pytają mnie na ile starcza dany rozmiar skrzypiec. To zależy od tego jak szybko rośnie dziecko, ale powiedziałabym że od 5 miesięcy do 1,5 roku. Ważne, by nie kupować skrzypiec bez ich przymierzania – od tego jest pierwsza lekcja, podczas której dokładnie mierzę dzieci i dobieram dla nich odpowiedni rozmiar.

Brzmi dobrze?